تقدیر و تشکر انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

در پی دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای استمرار معافیت مالیاتی هنرمندان، انجمن صنفی هنرمندان موسیقی ایران با انتشار نامه‌ای از اقدام وزیر فرهنگ و ارشاد قدردانی کرده و خواستار اقدام مشابه در خصوص قانون کسر ۱۰ درصد از بلیت‌فروشی کنسرت‌ها در کلانشهرهای کشور شد.

به گزارش ایسنا، متن نامه که به امضای رییس انجمن صنفی هنرمندان ایران رسیده، به این شرح است:

«جناب آقای صالحی، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام و آرزوی توفیق

اقدام منطقی شما در مخالفت با حذف معافیت مالیاتی هنرمندان، برخاسته از نگاه واقع‌بینانه به اقتصاد نحیف و کسب و کارهای حیطه هنر است. پی‌گیری و به ثمر رساندن این خواسته که با همراهی و تایید ریاست سازمان برنامه و بودجه همراه بود، امکانی را فراهم آورد تا کسب و کارها و صنوف هنری بتوانند در چنین وضعیت معیشتی لرزان و ناپایدار، دوام آورند، کمر خم نکنند و به سمت ورشکستگی سوق نیابند. این گونه می‌توان امیدوار بود که مدیران ارشد به گاه و همزمان با خواسته عمومی هنرمندان، حرکت کرده، با رایزنی‌های خود گرهی از کار فروبسته آنان بگشایند و جلوی خسارت‌های احتمالی را بگیرند.

ضمن ارج نهادن به این اقدام به موقع، همچنان خواستار پی‌گیری حذف قانون «کسر ۱۰ درصد از فروش بلیت‌ برای کنسرت‌های موسیقی» هستیم. قانونی که متاسفانه و به رغم تبعات مخرب آن بویژه در حوزه موسیقی هنری و اعتراض یکصدای نهادهای صنفی و هزاران هنرمند موسیقی، همچنان برقرار است.»

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر حذف معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، نهم آذر ماه امسال وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی نامه‌هایی جداگانه به معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس دفتر رئیس‌جمهور و وزیر امور اقتصادی و دارایی، خواستار استمرار معافیت مالیاتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شد.

پس از آن بود که اعلام شد، طبق دستور رییس سازمان برنامه و بودجه، فعالیت‌های انتشاراتی، مطبوعاتی، فرهنگی و هنری در لایحه بودجه سال آینده مشمول معافیت ۱۰۰ درصدی مالیاتی شدند.

https://www.isna.ir/news/98091208647/

ارسال یک نظر

نسخه آزمایشی